top of page

InnGenius Otel Ön Ofis Yönetimi

 

Vega Yazılım’ın en son ürünü InnGenius ocak 2014 ile tüm dünya’da satışa sunulmuştur. Konusunda uzman bir ekip tarafından hazırlanan InnGenius konaklama hizmeti veren işletmelerin günlük işlemlerini kolayca ve hızlıca yaparak işletmenin karlılığını arttırmayı ve yönetimini kolaylaştırmayı hedeflemektedir. InnGenius’un bir diğer özelliği ise dünya’da bulunan 150’nin üzerinde online rezervasyon siteleri ve acenteleri ile çift yönlü bilgi akışı sağlayabilmesidir.
Kısaca özetlemek gerekir ise, InnGenius’u kullanan işletmeler booking.com, hotels.com airbnb, orbitz.com gibi web sitelerinde odalarını satışa açma, fiyat paketleri oluşturup gönderme ve rezervasyonlarını otomatik olarak InnGenius’a alma gibi işlemleri kolayca yapabilmektedir. Bundan sonra fax veya email ile rezervasyon alma, her bir oda satışında bu sitelere giriş yapıp oda değişiklikleri yapmak zorunlulukları yoktur. Dahası InnGenius dünya çapında 600.000 adet seyehat acentesine bağlanıp fiyat paket bilgilerini gönderebilir ve rezervasyonları otomatik olarak alabilmektedir.

InnGenius 3 farklı departmandan oluşmaktadır, Ön ofis, Housekeeping (Temizlik) ve POS (Satış noktaları). Ön ofis ekranında işletmenin anlık oda takibi yapılabilmektedir, yeni rezervasyon oluşturma, giriş ve çıkış işlemleri yine bu bölümde yapılmaktadır. Housekeeping bölümü işletmede bulunan odaların yönetimi için tasarlanmıştır, odaların temizlik durumları, bakım ve tamir bilgileri ve daha bir çok işlem bu bölümde yapılmaktadır. Son bölüm olan POS’da ise işletmede bulunabilecek olan satış noktalarının kontrolü yapılmaktadır, oda servisi, restorant, bar, hediyelik eşya mağazası gibi satış noktalarının yönetimi bu bölümden takip edilebilmektedir.

InnGenius cloud teknolojisi kullanılarak geliştirilmiş olup tamamen online çalışmaktadır, yani InnGenius’u kullanabilmek için bir işletmenin ihtiyacı olan tek şey basit bir internet bağlantısıdır. InnGenius’u kullanmak için pahalı server sistemlerine gerek yoktur. Online çalışmasından dolayı dünyanın her yerinden işletme bilgilerine ulaşabilmek rapor almak, işletmede yapılan bütün işlemleri izlemek mümkündür.

InnGenius Tasarım

InnGenius’da tamamen yeni bir konsept belirleyen Vega Yazılım, yeni ürünün sadece Türkiye’de değil dünyada’da önemli bir başarı elde etmesini hedeflemiştir. Ingilizce olarak tasarlanan InnGenius daha sonra Türkçeye adapte edilmiştir. Yayına başladığı ilk hafta sadece Amerika Birleşik Devletlerinden 30 civarında işletmenin InnGenius’u kullanmaya başlaması ve diğer ülkeler ile birlikte yaklaşık 70’e yakın işletmeye 1 ay gibi kısa bir sürede ulaşması, ürünün başarısını daha şimdiden haber vermektedir.
Şu anda sadece ingilizce yayın yapmakta olan ürün sitesi www.inngeniuspms.com yakın zamanda Türkçe’de hizmet verecek olup Türkiye pazarında’da önemli bir yere çok kısa zamanda sahip olacağı inancındayız.

InnGenius PMS Channel Manager

 

Çalışmakta olduğunuz online satış kanallarından herhangi birinden bir satış geldiği zaman müsait bilgisi anında diğer kanallara da iletilir. Aynı zamanda iptal edilen rezervasyonlarda açılan kontenjan bilgisi aynı şekilde bütün kanallara iletilir. Bu da shorta düşme – overbooking olma gibi durumları ortadan kaldırırken, size büyük bir zaman avantajı kazandırır. Çalışmakta olduğunuz kanallara tek tek girip müsaitlik durumu ve fiyat bilgisi değişiklikleri ile uğraşmaktan sizi kurtarır.

 

v      Fiyat değişmek iki tuşa basmak kadar kolaydır.

 

v      Güncel fiyat bilgileri bütün kanallara otomatik olarak sadece bir dakika içinde ulaşmış olur.

 

v      Sınırsız sayıda fiyat paketi oluşturabilirsiniz, bu özellik sayesinde kanallara farklı, kapı müşterilerine farklı fiyat tarifesi uygulayabilirsiniz.

 

v      Sınırsız sayıda fiyat tipi tanımlayabilirsiniz.

 

v      Sınırsız sayıda kullanıcı tanımı yapabilirsiniz. Bu kullanıcılara farklı yetkiler verebilirisiniz.

 

v      Sınırsız sayıda oda tanımı yapabilirsiniz.

 

v      %100 web tabanlı bir programdır. İnternet bağlantısının olduğu her yerde kullanılabilir.

 

v      Sınırsız sayıda terminalde çalıştırabilirsiniz.

 

YIELD MANAGEMENT (GETİRİ YÖNETİMİ)

 

v      Yıllarca uçak firmaları tarafından kullanılan bu yöntem, talebe ve müsaitliğe göre oda fiyatlarınızı otomatik olarak belirler.

 

v      Müsait odalarınız azaldıkça fiyat otomatik olarak artar.

 

v      Otelinizin doluluk oranı düşükse sistem fiyatları sizin belirlediğiniz kurallar çerçevesinde otomatik olarak düşürür.

 

v      Kuralların belirlenmesinde uzman kadromuz ile size her zaman yardımcı olmaktayız.

 

v      Otomatik fiyat belirlemenin ne zaman devreye gireceğine siz karar verirsiniz.

 

v      Otomatik olarak belirlenen fiyatlar çalışmakta olduğunuz online kanallara anında ulaşır bu da size ciddi bir zaman avantajı kazandırır.

 

v      Sistemin yapmış olduğu fiyat indirimleri sayesinde kanallarda fırsat ürünü olarak üst sıralarda görünürsünüz.

 

v      Yoğun talep zamanlarında, bayram gibi dönemlerde sistem son kalan odanızın fiyatını yükselttiği için, sizin shorta düşme ihtimalinizi azaltacak bir kontrol sağlar.

bottom of page